آموزش حسابداری رایگان+دانلود فیلم+دانلود PDF

آموزش حسابداری رایگان+دانلود فیلم+دانلود PDF

 

دیدن قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

 

دانشمندان علوم را به دو دسته ی بزرگ تقیسم کرده اند . که عبارتند از :

 1. علوم ریاضی و تجربی
 2. علوم انسانی

علومی که از آن به ریاضی و تجربی یاد میشود علومی است که دارای قوانین همیشه ثابتی است که امکان رد خور در آن نیست ، یعنی در فیزیک کوانتوم سرعت نور همیشه برابر با یک عدد خاص است و … یعنی بر اساس قوانین متقن پایه ریزی شده ، اما علوم انسانی ، علومی است که توسط انسانها ساخته شده و همیشه تابعی از رفتارهای انسانها در آن دخیل است، حسابداری یکی از علومی است که توسط انسانها کشف و تولید شده .

حسابداری هم چندین اصل مهم دارد که یکی از آنها اصل بهای تمام شده ست ، یعنی این کالا یا جنسی که خریداری شده و یاتولید شده برای ما چند تمام شده است ؟ یعنی با تمام هزینه های اصلی و فرعی آن .

از مفرضات حسابداری هم می توان به واحد سنجش اشاره کرد ، ما همه چیز را با پول می سنجیم ، یعنی همه چیز در واحد مبلغ خلاصه میشود .

 

حسابداری در واقع یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌های حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد. حسابداری برای این است که افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجتمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. شرکت، سازمان ها یا بیزینس های خصوصی همواره برای ساماندهی امور مالی کسب و کارشان نیازمند حضور یک حسابدار ماهر هستند. در این مقاله به شما خواهیم گفت از چه مسیری حسابدار شوید و هر آن چیزی که برای موفقیت در این رشته لازم دارید را بررسی خواهیم کرد.

 • آموزش حسابداری pdf
 • آموزش حسابداری رایگان pdf
 • دانلود رایگان آموزش حسابداری
 • فیلم آموزش حسابداری
 • آموزش حسابداری در منزل
 • آموزش حسابداری فروش pdf
 • سایت آموزش حسابداری
 • آموزش سریع حسابداری

یادگیری حسابداری

1- یادگیری حسابداری در مدرسه

اگر شما در مدرسه به سن انتخاب رشته رسیده اید. شاید با این جمله که “در رشته ای تحصیل کن که بازار کاری خوبی داشته باشد” روبرو شوید. رشته حسابداری یکی از رشته های پرمتقاضی و پرطرفدار در دبیرستان است. شما در مدرسه فن شناسائی ، جمع آوری ، ثبت ، اندازه گیری ، طبقه بندی ، تائید و خلاصه سازی ، تفسیر اطلاعات مالی یک شرکت را یاد خواهید گرفت.

2- یادگیری حسابداری در دانشگاه

شما در دانشگاه مفاهیم بیشتری از حسابداری را فرا خواهید گرفت و برای ورود به بازار کارحرفه ای آماده میشوید. در دانشگاه علاوه بر دروس تئوری، نرم افزارهای کاربردی نیز آموزش داده میشود.

3- یادگیری حسابداری در آموزشگاه ها

آموزشگاه های زیادی را میتوانید پیدا کنید که دوره های تخصصی حسابداری از مقدماتی تا پیشرفته را برگزار میکند و بعد از اتمام دوره مدرک معتبر برای شما صادر میشود. ما در وب سایت نرم افزار حسابداری ایران گیگ را پیشنهاد می کنیم که هر جای ایران هستید می توانید در کلاسهای آنلاین آن شرکت کنید و مدرک بگیرید و حسابداری را هم یاد بگیرید با بهترین قیمت. همچنین برای دریافت گواهینامه استفاده از نرم افزار حسابداری ایران گیگ می توانید از طریق ارتباط با ما ارتباط بر قرار کنید .

مهارت هایی که یک حسابدار باید داشته باشد

1- تجزیه و تحلیل برای صدور اسناد حسابداری

یک حسابدار باید درک و شناخت درستی از سیستم اطلاعاتی در حسابداری داشته باشد و به درستی بداند که وظیفه اش در این سیستم چیست . از پایه‌ای ترین مهارت‌های حسابداری ، می‌توان مهارت تجزیه و تحلیل آثارو رویدادهای مالی را بر روی عناصر اصلی حسابداری نام برد که در حقیقت بر اساس معادله حسابداری تعریف می‌شوند .

2- کار با نرم افزار Excel

یکی از مهمترین وظایف حسابداران در سیستم اطلاعاتی حسابداری تولید و ارائه گزارشات مالی است. یکی از ابزارهای پر کاربرد و دارای قابلیت‌های بالا که در سیستم اطلاعاتی قرار می گیرد ، نرم افزار Excel است. در حرفه حسابداری ، حسابدارانی که توانمندی سطح بالا در استفاده از برنامه Excel را دارا هستند ، مزیت رقابتی بیشتری نسبت به سایر حسابداران دارند . اکسل را از اینجا رایگان یاد بگیرید

3- توانایی استفاده از قوانین و مقررات مالیاتی ، بیمه و کار و تجارت

حسابدار در سیستم اطلاعاتی حسابداری موظف است موازین قانونی را رعایت کند. آگاهی از تکالیف مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم ، قانون مالیات بر ارزش افزوده و تجارت و سایر قوانین مرتبط برای حسابداران ضرورتی انکار ناپذیر است. این مهارت در نوع خود مهم و یادگرفتن و برای موفقیت و پیشرفت در حسابداری مورد نیاز است.

4- مهارت محاسبه حقوق و دستمزد، بیمه و مالیات کارکنان

حسابداران از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح فعال در سیستم اطلاعات حسابداری لازم است مبانی قانونی حقوق و دستمزد ، حداقل حقوق پایه ، مزایای قانونی ، کسور قانونی ، نحوه محاسبه حقوق و دستمزد را نیز فرا بگیرند.

5- تهیه و ارسال اظهار نامه مالیات بر درآمد

اطلاع از مبانی قانونی اظهارنامه عملکرد ، نرخ های مالیات بر درآمد ، مواعد قانونی ارسال آنها ، نحوه تکمیل ، نحوه دسترسی به این اظهارنامه‌ها و تهیه اطلاعات مورد نیاز برای درج ، جرائم متعلقه در صورت عدم تهیه و ارسال ، از نکات فوق العاده مهمی است که حسابداران باید آنها را بدانند.

6- تهیه و ارسال گزارش فصلی خرید و فروش

فرآیند تهیه و تکمیل و ارسال تکلیف قانونی گزارش صورت معاملات فصلی از طریق نرم افزارهای تهیه شده از طرف سازمان امور مالیاتی بصورت آنلاین و آفلاین انجام می گیرد . بنابراین هر حسابداری که در شرکتها و موسسات و سازمانهای دولتی و نهادهای عمومی کشور مثل شهرداری ها مشغول بکار لازم است مهارت نحوه تهیه و تکمیل صورت معاملات و ارسال از طریق نرم افزارهای مربوطه را بداند.

7- مهارت ثبت دفاتر قانونی

در اولین گام آموزش حسابداری ، دانشجویان ، نحوه‌ی ثبت‌های حسابداری در دفاتر روزنامه و کل را آموزش می بینند ، اما متاسفانه بعد از فارغ التحصیل شدن مهارت کافی برای ثبت دفاتر قانونی را ندارند.

8- محاسبات مالیاتهای تکلیفی

یکی از مهارت‌های که تاکید می شود حسابداران در آن تبحر و تسلط خوبی پیدا کنند. مهارت محاسبات مالیاتهای مربوط به اجاره املاک ، ماشین آلات ، مالیات حق‌الزحمه موضوع تبصره ۱ و ۲ ماده ۸۶ اشخاص حقیقی ، مالیات اشخاص خارجی موضوع ماده ۱۰۷ ، مالیات تکلیفی مربوط به آرژانس‌های هواپیمایی ماده ۱۱۳ و ماده ۴۸ ق.م.م می‌باشد .

9- مهارت کار با کامپیوتر و اینترنت

کلیه شرکتها و موسسات برای سرعت بخشیدن به امور مالی و حسابداری خود از ابزارهای نوین طراحی و تولید شده بخصوص حسابداری استفاده می کنند. هم اکنون حسابدارانی که مهارت و توانایی خیلی خوب و موثر در بکارگیری کامپیوتر و اینترانت در اجرای عملیات حسابداری دارا هستند ، عملیات حسابداری را موفق‌تر و کارها با سرعت بیشتری پیش می برند .

نرم افزارهای حسابداری

نرم افزار حسابداری برای رصد مستمر و مداوم و اثربخش معاملات مالی درون یک سازمان بوده و معمولا پکیج های پنج گانه ای را دنبال می کند که عبارتند از: دفتر کل، حساب های دریافتی، حساب های قابل پرداخت (بستانکار)، حقوق و دستمزد و گزارش گیری جامع مبتنی بر نیاز های مدیریت ارشد.

1- نرم افزار حسابداری ایران گیگ : نرم افزاری برای بررسی حساب و کتاب از چک و خزانه گرفته تا دریافت و پرداخت و انبار و گزارش بیمه و دارایی. ایران گیگ یکی از بهترین نرم افزار های حسابداری است که به نحوی می توان آن را یک ERP توسعه یاقته به همراه سیستم MRP در نظر گرفت .

2- محض: این نرم افزار حسابداری محض، ویژه کسب و کارهای سنتی است که امنیت خوبی دارد.

3- تاویرا: این نرم افزار حسابداری برای کارگاه های تولیدی مناسب بوده و از مدیریت چک تا کنترل هزینه ودریافت و پرداخت را به آسانی انجام میدهد و پشتیانی رایگان دارد.

4- هلو (پیشنهاد ما): فرداد یک نرم افزار شرکتی است که در اصناف مختلف همچون تولیدی ، خدماتی، بازرگانی و پیمانکاری نرم افزاری یکپارچه عرضه می کند. (آموزش کامل و رایگان در اینجا)

5- اصناف: نرم افزار تخصصی و ویژه اصناف بوده و ارزان است.

6- شایگان سیستم: نرم افزاری برای مدیریت کلیه عملیات حسابداری و انبارداری و خزانه داری که امکان گزارش گیری متنوع دارد.

7- کاوش: پاسخ گویی به نیازهای مدیریت مالی مبتنی بر استاندارد های اداره دارایی و بیمه و رابط کاربری آسان.

8- رایگان فکر: پاسخ گویی به نیاز های خرده فروشان و عمده فروشان و مراکز پخش مویرگی و عملیات بازاریابی.

9- نرم افزار erp آرین سیستم: شرکت آرین سیستم تولید کننده نرم افزار erp است که از سال ۱۳۸۹ محصول ArianERP خود را در صنایع مختلف به بازار ارائه داده است.

10- نرم افزار جامع حسابداری سود آور: سیستم جامع مالی و تجاری تحت WINDOWS که برای استارت آپ ها و کسب و کار های کوچک مفید است.

11- حسابداری ابری و تحت وب نیکراد: مدلی جامع برای اتوماسیون مالی و صنعتی با تکنولوژی تحت وب که فرآیند مدار و توسعه پذیر و مقیاس پذیر می باشد.

12- حسابداری پارسیان (پیشنهادی): نرم افزار حسابداری پارسیان امکان دسترسی به اطلاعات را از راه دور فراهم کرده و فضای ابری، سرعت و یکپارچگی خدمات را افزایش می دهد. و یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری در ایران می باشد. (آموزش کامل و رایگان حسابداری در اینجا)

13-مالیران: در نرم افزار حسابداری مالیران، اسناد حسابداری دستی و منتج از عملیات سایر مدلهای موجود مثل انبار و فروش و اموال و حقوق انجام می شود.

ویژگی های یک حسابدار خوب (اینفوگرافی)

دقت کنید در اینجا ما اصول و مبانی کاملا ضروری حسابداری را اموزش می دهیم. برای دریافت مدرک باید در آموزشگاهها آموزش ببینید.

دانلود دروس آموزش حسابداری

برگرفته از کانال آپارات اوا روش. برای دانلود هر درس روی آن کلیک کنید یا دکمه Alt کیبورد را نگه داشته و روی آن کلیک کنید. هر درسی باز نشد در بخش نظرات اعلام کنید تا سریعا مشکل رفع شود:

برای مشاهده بهتر ویدیوها در موبایل، گوشی را افقی نگه دارید. ضمنا لینک دانلود هر ویدیویی روی خود ویدیو قرار دارد. بهتر است وی پی ان روشن نباشد.

درس یک آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 1

در این قسمت بعد از معرفی دوره و نحوه پیشبرد موضوع، معادله اصلی حسابداری و اجزای تشکیل دهنده توضیح داده شده. این قسمت برای 2 گروه کارآموز مفید خواهد بود اول دوستانی که قبلا جلسات مفهومی را مشاهده کرده اند و می خواهند بابت یادآوری مجددا موضوعات را دوره کنند. دوم دوستانی که رشته تحصیلی آنها حسابدای بوده و با مفاهیم اولیه آشنایی نسبی دارند. البته تاکید می شود گروه دوم فایل های اصلی را هم مشاهده کنند. لطفا در آپارات ما را بازنشر همچنین لایک و در اینستاگرام لایک کنید تا اگر از دوستان شما نیاز به این دوره ها داشتند، از وجود این دوره ها مطلع شوند.
درس اول

 

معرفی علم حسابداری و هدف حسابدار. معادله اصلی حسابداری. این ویدیو به صورت کاملا مفهومی تهیه شده. شاید احساس کنید تکرار بیش از اندازه بوده و شاید احساس کنید مفاهیم اولیه را در دانشگاه آموخته اید. اما حتما به صورت کامل چند جلسه اول را تماشا کنید. هدف از چند جلسه اول ایجاد ساختار ذهنی با توجه به روش و مسیر تدریس است. ایجاد حس مثبت و ساختار ذهنی اولویت اصلی می باشد. حتی اگر کارشناسی حسابداری دارید، تماشا کنید لطفا با ما همراه باشید. برای داشتن دوره ای عالی با بیشترین اثربخشی لازم است که به صورت مستمر و کامل با ما در ارتباط باشید. به همین منظور در سایت زیر، قسمت راه های ارتباطی را به خوبی مطالعه نمایید.

درس دوم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 2

در ادامه قسمت اول از جلسه 1 . نقش محوری معادله اصلی حسابداری. تاثیر داد و ستد های مالی بر روی معادله حسابداری. لطفا با ما همراه باشید. برای داشتن دوره ای عالی با بیشترین اثربخشی لازم است که به صورت مستمر و کامل با ما در ارتباط باشید. به همین منظور در سایت زیر، قسمت راه های ارتباطی را به خوبی مطالعه نمایید.
درس دوم
در این بخش از آموزش حسابداری به تفهیم مفاهیمی مکانند سرمایه ، بدهی و دارایی می پردازیم و معادله ی اصلی حسابداری را با هم تمرین کرده و آن را با هم تمرین میکنیم ، معادله اصلی حسابداری یعنی دارایی = بدهی + سرمایه .

دارایی: به تمام داشته ها اعم از دارایی هاییی که برای آنها مقروض هستم و دارایی هایی که برای آنها مقروض نیستم گفته میشود .

سرمایه : دارایی هایی است که برای آنها به کسی مقروض نیستم

شرایط دارایی :

 1. قابلیت اندازه گیری دارد
 2. قابلیت قیمت گذاری است
 3. دارای منافع آتی است

سرمایه چیست؟

سرمایه قسمتی از دارایی است که برای آن به کسی مقروض نیستیم .

هدف حسابدار چیست؟

هدف اصلی حسابدار دادن جوابهای دقیق در مورد مسائل مالی شرکت یا حوزه ای است که در آن فعالیت میکند و به ارائه ی اطلاعات مفید مالی در آن زمینه می پردازد .

درس سوم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 3

در قسمت سوم از آموزش حسابداری به تمرین و تفهیم بیشتر در مورد مفاهیمی از قبیل دارایی و معادله حسابداری پرداختیم، در این جلسه فهمیدیم که ، دارایی که دو شرط دارد یعنی دارای منافع آتی بوده و قابلیت اندازه گیری در واحد مالی است .

از انواع دارایی و زیر مجموعه های دارایی می توان به :

 1. بانک
 2. صندوق
 3. زمین و ساختمان
 4. اثاثه و منسوبات
 5. وسائط نقلیه (هر چیزی که برای نقل و انتقالات استفاده میشود)
 6. ماشین آلات و تجهیزات (مثل جرثقیل و ماسین آلاتی که برای حمل استفاده نمیشود)
 7. تاسیسات
 8. حسابهای دریافتنی

در این قسمت برخی از اجزای دارایی معرفی شده و تاثیر رویدادهای مالی بر این اجزا بیان شده. حتما تماشا کنید. بارها گفته ام اگر تکرار زیاد است بازهم نگاه کنید تا با آمادگی وارد جلسات بعدی بشویم. حتما در اینستاگرام و آپارات ما را لایک و بازنشر کنید تا همه متقاضیان از وجود این دوره ها مطلع شوند. لطفا با ما همراه باشید. برای داشتن دوره ای عالی با بیشترین اثربخشی لازم است که به صورت مستمر و کامل با ما در ارتباط باشید. به همین منظور در سایت زیر، قسمت راه های ارتباطی را به خوبی مطالعه نمایید.

درس چهارم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 4

در این بخش به تفهیم بیشتر معاده حسابداری پرداخته شده که بتوانیم برای هر کدام از عوامل اصلی آن یعنی دارایی = بدهی + سرمایه یک جدول بسازیم . در این کلاس یاد گرفتیم که  به صورت زیر عمل کنیم . هرگاه با دارایی سر و کار داشتیم با اضافه شدن آن در قسمت راست می نویسیم و با کم شدن آن در سمت چپ و بالعکس با اضافه شدن بدهی و سرمایه ، این اضافه شدن را در سمت چپ جدول نوشته و کم شدن آن را در سمت راست خواهیم نوشت .

چدول دارایی

جدول دارایی

شرح زیاد کم
جدول بدهی

شرح کم زیاد
 جدول سرمایه

شرح کم زیاد

این ویدیو ادامه جلسه ی دو می باشد. کم کم و قدم به قدم داریم حسابداری رو می فهمیم. حتما تماشا کنید. از امروز وظیفه ی شما شروع شده و بایستی مثال حل کنید. برای این کار از دادوستد های روزانه خود استفاده کنید. در ویدیوی بعدی توضیح خواهم داد که : رشته تحصیلی شما حسابداری نیست و همین باعث می شود که مصاحبه کننده حس خوبی نداشته باشد. بایستی به نحوی آموزش ببینیم و در مصاحبه قوی باشیم که این چالش را مرتفع کنیم. پس عجله نکنید. هفته ای یک الی دو جلسه بیشتر نبینید. فایل ها را کامل مشاهده کنید و جلو نزنید. و خوب تمرین حل کنید. برای درک بهتر آموزش بعدی حل مثال خواهد بود. لطفا با ما همراه باشید.

درس پنجم از آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 5

در این قسمت مثال جامع و کاملی حل خواهد شد.دانشجویان حتما بایستی ساعات گذشته را به خوبی تماشا کرده، متوجه شده و سپس این مثال را تماشا کنند. مانند گذشته هدف، درک و فهم حسابداری بوده و هیچ عجله ای در آن وجود نداشته است. دانشجویان نیز بایستی در آرامش کامل و بدون خستگی قبلی شروع کنند. (یعنی اگر کم خواب یا خسته هستید برای زمان دیگری موکول کنید) حتما دقیقه به دقیقه را تماشا کنید و از خستگی یا جلو زدن تصویر اجتناب کنید. همچنین برای برداشتن فایل های آموزشی به مسیر زیر مراجعه کنید https://drive.google.com/drive/folders/1hqyTlIchLXZuqfgNd-gVzS0S_uJt_Q7R?usp=sharing حتما لایک کرده و بازنشر نمایید تا دیگران و دوستانتان نیز از وجود این کلاس ها مطلع شوند. ما را دنبال کنید تا از انتشار بعدی سریعتر مطلع شوید.

ما در این قسمت از آموزش ، به شرح کامل و حل تمرین های مربوط به زدن سند حسابداری پرداختیم و معادله ی حسابداری را به دو شکل تقسیم کردیم ،
برای دارایی وقتی دارایی زیاد میشود ، زیاد شدنش را در سمت راست می نویسیم و کاهش دارایی را در سمت چپ
برای بدهی و سرمایه: زیاد شدن بدهی و سرمایه را در سمت چپ می تنویسیم و کاهش آن را در سمت راست.
حل تمرین های این بخش بسسیار مهم است ، در این بخش به نحوی کل کار یک حسابدار را خواهیم اموخت و چکیده ی حسابداری در این بخش به منصه ظهور میرسد .

درس ششم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 6

این ویدیو ادامه جلسه قبل و ادامه حل مثال است. مثالی بسیار جامع تدارک دیده شده تا از داد و ستد های ساده شروع شده و به سمت جلو حرکت کند. حتما بدون جلو زدن و چرت زدن، این فیلم را مشاهده کنید. فایل های آن را از آدرس زیر بردارید و یکبار بدون کمک از جزوه خودتان حل کنید و سپس با استفاده از فایل موجود خودتان آن را تصحیح نمایید. https://drive.google.com/drive/folders/1hqyTlIchLXZuqfgNd-gVzS0S_uJt_Q7R?usp=sharing لطفا با ما همراه باشید. برای داشتن دوره ای عالی با بیشترین اثربخشی لازم است که به صورت مستمر و کامل با ما در ارتباط باشید. به همین منظور در سایت زیر، قسمت راه های ارتباطی را به خوبی مطالعه نمایید.

جلسه ی ششم ، ادامه ی حل تمرین جلسه ی پنجم است که یکی از مهمترین جلسات آموزش حسابداری تا این بخش محسوب میشود ، ما در این بخش با زدن سند حسابداری در اکسل به شناسایی و تفهیم بیشتر انواع حساب و روش تفکیک حسابها آشنا می شویم . حسابداری بر یک پایه بنا شده و آن شناسایی انواع حسابهاست و جلسه ی فوق با دارا بودن انواع مختلفی از مثالهای متنوع به این امر پرداخته است .

 

درس هفتم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 7

در این قسمت هزینه و درآمد تعریف شده و علت ایجاد این حساب ها بیان شده. همچنین عنوان شده که چگونه می توان بر سودآور یا زیانده بودن فعالیت ها پی برد. شایسته است که دانشجویان این قسمت را بیش از یکبار تماشا کنند. برخی از دوستان اشاره می کنند که چرا سود و زیان منفی نوشته نشد و این باعث سردرگمی شده. در جلسات بعدی که حل مثال است، این ابهام برطرف خواهد شد. حتما ما را دنبال کرده و آموزش ها را لایک و بازنشر کنید تا همگان از وجود این دوره ها مطلع شوند.

در این درس از آموزش حسابداری یاد گرفتیم که :
دارایی = بدهی + سرمایه ، و هر چیزی که در سمت راست معالده ی حسابداری باشد ، با افزایشش ، بدهکار میشود و بدهی و سرمایه با افزایششان ، بستانکار میگردند .
باید بدانیم سرمایه و یا همان ثروت، چیزی است در مقابل آن هیچ بدهی ای نداریم .
اینکه بدانیم چیزی که خریده ایم ، در کدام قسمت از معادله س حسابداری نوشته خواهد شد، باید به این سوال جواب بدهیم که آیا این چیزی که خریداری کرده ایم قابلیت فروش به غیر را دارد ؟ فرض کنید سوار تاکسی شده اید و مبلغی به عنوان کرایه پرداخت کرده اید، و حال می خواهیم این معامله را در سند حسابداری ثبت کنیم،
صندوق به مبلغ کرایه ماشین بستانکار و در مقابلش سرمایه به مبلغ کرایه بدهکار میگردد. حال چرا این تراکنش بر روی سرمایه تاثیر گذاشت؟ جوابش همان جواب سوالی است که آیا سوار شدن به ماشین را می توانم به غیر فروشم؟
وقتی جوابش خیر باشد، یعنی من در مقابل کاری که انجام شده است چیزی دریافت کرده ام که نمیتوانم بفروشم و این یعنی مستقیم بر روی سرمایه تاثیر خواهد گذاشت .

 1. هزینه چیست؟ هزینه یعنی کاهش سرمایه در اثر فعالیت
 2. درآمد چیست؟ درآمد یعنی افزایش سرمایه در اثر فعالیت

ما برای تسهیل و کاهش تراکنش بر روی سرمایه ، حسابهای هزینه و در آمد را از سرمایه جدا میکنیم و در انتها تفاضل این دو حساب با یکدیگر را به حساب سرمایه انتقال میدهیم . این انتقال به صورت زیر عمل میکند که با یک سند سود و زیان ب این دو حساب را صفر میکنیم و مانده آن را به سرمایه منتقل میکنیم .
در اصل حسابها در حسابداری 5 طبقه هستند که به ترتیب در زیر آمده :

 • دارایی
 • بدهی
 • سرمایه
 • درآمد
 • هزینه

حسابهای درآمد و هزینه که در انتها بسته شده و حساب سرمایه منتقل میکنیم را حسابهای موقت یا سود و زیانی می نامیم .
توجه کنید، اگر زیر حسابی ، حساب اصلی را افزایش دهد ، بدهکار و بستانکار شدن آن مثل حساب اصلی است . یعنی درآمد که با افزایشش ،حساب سرمایه را افزایش میدهد، مثل سرمایه بدهکار و بستانکار میگردد، سرمایه هم در سمت چپ معادله حسابداری است و این یعنی با افزایشش بستانکار میگردد و با کاهشش بدهکار میگردد و هزینه که کاهنده ی سرمایه است، برعکس سرمایه بدهکار و بستانکار میشود، یعنی با افزایش هزینه این حساب بر عکس سرمایه بدهکار شده و با کاهش هزینه بستانکار میگردد .

درس هشتم آموزش حسابداری

 

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 8
قسمت هشتم از آموزش حسابداری به حل تمرین پرداخته و مفاهیمی مانند حسابهای پرداختنی و اسناد پرداختنی را یاد گرفتیم .
 • حسابهای پرداختی: قرضهایی که در مقابل آن چک ، سفته و سندی ارائه ندادیم
 • اسناد پرداختی: قرضهایی که در مقابل آن چک ، سفته و هر سند معتبر و محکمه پسندی را ارائه داده ایم .

 

در این ویدیو مثال قبل حل شده . اما با این تفاوت که درآمد و هزینه در آن دخیل شده تا مفهوم کاملتری نسبت به آنها درک کنیم. شایسته است دانشجویان مانند گذشته بدون خستگی و با انگیزه ویدیو را کامل مشاهده کنند. لطفا با نظرات خود ما را در ارایه های بهتر یاری کنید. در آپارات و اینستاگرام ما را لایک و باز نشر کنید تا همگان از وجود این کلاس ها مطلع شوند. ما هیچگونه تبلیغاتی در هیچ فضایی نداشته، و امیدواریم با کیفیت مناسب، دانشجویان ما را به دیگر دوستان معرفی نمایند. فایل های آموزشی نیر در سایت زیر است. https://drive.google.com/drive/folders/1hqyTlIchLXZuqfgNd-gVzS0S_uJt_Q7R شاد و موفق و پیروز باشید.

 

 

درس نهم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 9

در این ویدیو آموزشی به بررسی و تمرین نحوه ی ثبت اسناد حسابداری در دفاتر کل و یا حسابهای کل پرداخه شده است ، با حساب حقوق پرداختنی که یک نوع حساب پرداختنی است آشنا شدیم و به این نکته رسیدیم که در حسابداری چیزی بنام منفی نداریم و هرگاه خواستیم از علامت منفی استفاده کنیم به جای آن آن عدد را داخل پرانتز نشان میدهیم و این یعنی منفی شده و در این مرحله بهتر است بدهکار و بستانکار شدن مانده حساب ها را به ریز بر روی کاغذ بنویسید تا مفاهیم به صورت کامل جا افتاده و تعمیق یابد .

در این ویدیو ادامه حل مثال را خواهیم داشت تا درآمد و هزینه و نحوه تعیین سود وزیان را به خوبی درک کنیم. حتما بعد از پایان مشاهده در کاغذ (خارج از اکسل) مثال را حل کرده و با پاسخ موجود، خود را تصحیح نمایید. برای تهیه فایلهای آموزشی به نشانی زیر مراجعه نمایید. https://drive.google.com/drive/folders/1hqyTlIchLXZuqfgNd-gVzS0S_uJt_Q7R ما را دنبال کرده و آموزش های مارا لایک و بازنشر نمایید. برای ارتقا سطح علمی دوستان و جامعه، ما را به دیگران معرفی نمایید.

 

درس دهم آموزش حسابداری

آموزش حسابداری بازار کار _ اصول حسابداری 1 قسمت 10

در این ویدئو ابتدا نحوه برخورد با مطالبات عنوان شده. نحوه تشخیص دارایی جاری از غیر جاری بیان شده و نمونه هایی از آنها بیان شده. سپس انواع اجناس و کالاهایی که در شرکتها وجود دارند تشریح و طبقه بندی شده است. در نهایت حساب های نقدینگی بیان شده و نحوه مدیریت و تعریف تنخواه ذکر شده است. شایسته دانشجویان همانند همیشه با توجه کامل و به دور از عجله، این فایل را تماشا کند. سوالات خود را در گروه پیامرسان های روبیکا و سروش با نام کاربری avaravesh ذکر کنید. حتما ما را دنبال کرده و تصاویر را لایک و بازنشر کنید. نظر و پیشنهادات خود را در آپارات بیان کنید. در دانشگاه و محیط کار همچنین جمع دوستان ما را معرفی کنید. لطفا با ما همراه باشید. برای داشتن دوره ای عالی با بیشترین اثربخشی لازم است که به صورت مستمر و کامل با ما در ارتباط باشید. به همین منظور در سایت زیر، قسمت راه های ارتباطی را به خوبی مطالعه نمایید.

 

دانلود یک جزوه PDF آموزش حسابداری