حذف سروش صحت از «کتاب باز»

حذف سروش صحت از «کتاب باز»
مدیر شبکه نسیم تلویحا پایان همکاری با سروش صحت را تایید کرد

حذف سروش صحت

حذف سروش صحت

به گزارش سینمادیلی روز گذشته بود که زمزمه ‌های جدایی سروش صحت از برنامه «کتاب‌باز» مطرح شد. یکی از کم‌حاشیه‌ترین مجریان تلویزیون که دلیل کنار گذاشته شدنش برای بسیاری نامفهوم بود. سید عبدالجواد موسوی دلیل این تصمیم را اینطور نوشت:«گیر داده‌اند به سروش صحت و باز آن‌طور که دوستان می‌گویند سروش صحت متهم است به روشنفکری و دوستان می‌خواهند به جای ایشان کسی مثل آقای یامین‌پور را جایگزین کنند که در زمره نیروهای ارزشی محسوب می‌شود. »

وحید یامین‌پور اما قویا جایگزینی‌اش بجای سروش صحت را تکذیب کرد و نوشت:«این خبر مزخرف است. من از طرفداران اجرای سروش هستم و پیگیر بودم که «کتاب‌باز» دوباره روی آنتن برود.تهیه کننده‌اش هم زنگ زد و گفت نمی‌دانم این دروغ را کی رسانه‌ای کرد.»

هر چند صحبت‌های امروز مدیر شبکه‌ نسیم حاکی از تغییراتی در این برنامه است. او تلویحا جدایی سروش صحت را به علت تغییرات فرمی و محتوایی برنامه تایید کرد و گفت:«اتاق فکرهایی در شبکه وجود دارند که تأملات را انجام می‌دهند که چگونه فرم و محتوای برنامه ارتقاء پیدا کند. برنامه «کتاب باز» به جهت اینکه فصل گذشته ۲۲۰ قسمتِ نفس‌گیر را داشته، در حال حاضر در دوره استراحت به سر می‌برد. حال در این تایم استراحت، اتفاقاتی هم در سازمان صداوسیما افتاده مبنی بر دوره تحول محتوایی که آن را در پیش داریم.یک برنامه، مجموعه‌ای از عوامل را شامل می‌شود. آقای صحت هم در چند فصل از برنامه حضور داشتند و زحمات زیادی کشیدند و در حال حاضر نیز در فضای آثار نمایشی مشغول کار هستند. ایشان از سرمایه‌های تلویزیون و سینما هستند و از نظر حضور شخصِ ایشان مشکلی نیست؛ بلکه بحث به لحاظ فرمی و محتوایی است که بررسی‌هایی اتفاق می‌افتد که بتوانیم برنامه را با کیفیت بیشتر و محتوای غنی‌تر تولید کنیم.بر این اساس همه عناصر برنامه‌سازی در این تأملاتی که در اتاق فکر صورت می‌گیرد، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که چگونه این برنامه بهتر از قبل ادامه پیدا کند.»