نصب و راه اندازی هانی پات honeydrive

نصب و راه اندازی هانی پات honeydrive

هانی پات ها (ظرف عسل ها) یک تکنولوژی تقریبا جدید و شدیدا پویا هستند، آن ها به خودی خود یک راه حل به شما نرفته و هیچ مشکل امنیتی خاص را حل نمی کنند و با تکنولوژی های مانند فایروالها و سیستم های تشخیص نفوذ متفاوت است. در اصل هانی پات ها یک سیستم اطلاعاتی است که ارزش آن به استفاده غیرمجاز و ممنوع دیگران از آن است.

هانی درایو ابزاری مجازی است که ویرایش ۳۲ بیتی ۱۲.۰۴ از Xubuntu Desktop در آن نصب شده است. HoneyDrive دربرگیرنده‌ی هانی‌پات‌های متعددی همچون Kippo SSH، هانی‌پات بدافزاری Dionaea، هانی‌پات کم‌تعامل Honeyd، هانی‌پات تحت وب Glastopf به همراه Wordpot، و در نهایت Thug honeyclient می‌باشد.

برخی از ویژگی‌های Honeydrive بدین شرح است:

–    ابزاری مجازی تحت Xubuntu ۱۲.۰۴ Desktop.
–    توزیع‌شده به عنوان یک پرونده‌ی OVA.
–    پشته‌ی LAMP به‌طور تمام و کمال در آن نصب شده است (آپاچی ۲،۵ MySQL)، همچنین ابزارهایی نظیر phpMyAdmin نیز در آن ارائه شده است.
–    هانی‌پات Kippo SSH به علاوه‌ی Kippo-Grap ،  Kippo2MySQL وسایر اسکریپت‌های سودمند دیگر.
–    هانی‌پات بدافزاری Dionaea در کنار DionaeaFR و اسکریپت‌های مفید.
–    افزونه‌های از پیش نصب‌شده‌ی فایرفاکس به همراه نرم‌افزارهای مفیدی نظیر Gparted ،Terminator ،Adminer, VYM ،Xpdf و غیره.
–    یک بسته‌ی امنیتی کامل از ابزارهای ضدبدافزار که برای نظارت بر شبکه، شل‌کدهای مخرب و تجزیه و تحلیل pdf به کار می‌رود. این بسته‌ی نرم‌افزاری شامل ntop ،p0f ،EtherApe ،nmap ،DFF و وایرشارک است.

در ادامه مقاله نصب و راه اندازی و تست آن را مورد بررسی قرار می دهیم.
Password:tablokar

دانلود مقاله