دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد

دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد

دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد

دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد pdf صفر تا صد+پکیج آموزش کامل حقوق و دستمزد pdf و اکسل 100 درصد عملی و رایگان+آموزش گام به گام حقوق و دستمزد[1401]

جلسه اول دوره آموزش حقوق و دستمزد با رویکرد بازار کار

جلسه دوم دوره آموزش حقوق و دستمزد با رویکرد بازار کار

دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد

دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد

با عرض سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی وب سایت و گروه نرم افزاری ایران گیگ!

امروز اولین جلسه دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد را شروع میکنیم ، سیلابس و محتوای این دوره ی آموزشی با همت چند تیم نرم افزاری و گروههای مختلف استقرار نرم افزار های حقوق و دستمزد تدوین شده، همچنین مشاوره های ارزشمند پشتیبان های نرم افزار در تدوین این آموزش دخیل بوده، پس من با اطمینان کامل میگم که این دوره جامع ترین و بهترین دوره ی آموزش حقوق و دستمزدی هست که تا به امروز در ایران تدوین شده! ما سعی کردیم با دیدی ورای دید یک حسابدار به این دوره نگاه کنیم و مباحث رو از منظر بالادستی مورد پایش قرار خواهیم داد، تمام سعی من در این دوره انتقال صحیح تجربیات و دانش خودم و دوستان عزیزی هست که با ما در این دوره همکاری داشتند.

اینکه این دوره رایگان عرضه میشه، نشان از بی کیفیت بودن یا سطح پایین بودن دوره نیست، هدف و نیت ما گسترش دانش به رایگان هست و این کار رو به بهترین نحو ممکن انجام خواهید داد .

حسابداری حقوق و دستمزد چیست ؟
مفهوم حقوق و دستمزد به هیچ وجه پیچیده نیست؛ واحد حسابداری و افرادی که به عنوان مسئول امور مالی و حسابداری در هر شرکت یا کسب و کاری مشغول فعالیت هستند باید کارکرد پرسنل را به طور دقیق محاسبه کنند و جزئیات آن را در قالب یک فیش رسمی با عنوان فیش حقوقی به کارکنان ارائه کنند. اطلاعاتی که در مورد حقوق و دستمزد کارکنان وجود دارد باید هر ماه به عنوان هزینه در دفاتر حسابداری ثبت شوند تا در محاسبات مالیاتی هم مورد محاسبه قرار بگیرند.

حقوق ماهیانه چیست ؟
حقوق ماهیانه به مزایای مادی نقدی و غیر نقدی گفته میشود که کارفرما در ازای یک مدت معین (که طبق مفاد قانونی در ایران 30 روزه بوده) و برای کار معین به کارگر پرداخت می کند. به این حقوق ماهیانه به اصطلاح حق ثابت یا حق حکمی یا مقدار حکمی گفته میشه ، البته این اصطلاح ها مال نرم افزار سپیدار همکاران سیستم و نرم افزار چارگون هست ! یعنی اگر شما با کارفرما روی مبلغ 50000000 ریال به توافق برسید، این مبلغ برای 30 روز کارکرد هست! نه 29 روز و نه 31 روز !

کارکرد چیست؟
کارکرد به روزهایی گفته میشود که کارگر در استخدام کارفرما بوده است .

کارکرد عادی = تعداد روزهای ماه بر اساس تقویم – روز استخدام +1

مرخصی چیست ؟
مرخصی حقی است برای کارگر که بتواند در روزهای غیر تعطیل سر کار حاضر نشود. طبق قانون کار ،ما هر به ازای هر ماه 2.5 روز مرخصی داریم که می تونیم ازش استفاده کنیم و انگار اون 2.5 روز رو سر کار بودیم و حقوق براش میگیریم .

مرخصی بدون حقوق چیست؟
اگر کارگری بیش از سقف تعیین شده مرخصی، سر کار حاضر نگردد، مرخصی آن بدون حقوق محاسبه میگردد.

مرخصی استعلاجی چیست؟
مرخصی ای که به دلیل بیماری باشد را استعلاجی میگویند. اگر کسی به دلیل بیماری سر کار حاضرنگردد و تعداد روزهای این مرخصی بیش از سقف تعیین شده باشد، کارگر می تواند حقوق روز های بیماری را از تامین اجتماعی بگیرد، یعنی اگر کسی 20 روز مرخصی استعلاجی داشته، کارفرما برای آن 17روز حقوقی پرداخت نکرده و فرد برای دریافت حقوق خود باید به بیمه تامین اجتماعی مراجعه نماید .

ما انواع مختلف مرخصی را داریم که می توانید با یک سرچ ساده قوانین مربوط به این مرخصی ها را ببینید، مانند مرخصی استحقاقی واجباری مشاغل سخت، مرخصی زایمان و …

کارکرد واقعی یا کارکرد موثر چیست؟
کارکرد واقعی یا کارکرد موثر به روزهای کاری گفته میشود که کارگر در کارگاه مشغول به کار بوده است و بر اساس این عدد حقوق محاسبه خواهد شد .

کارکرد موثر=کارکرد عادی – غیبت – مرخصی بدون حقوق – مازاد مرخصی استعلاجی

مثال کارکرد موثر : اگر فردی در روز 11 برج دی استخدام شده باشد ، 6 روز مرخصی استعلاجی داشته . کارکرد وی چقدر است ؟ اگر حقوق توافقی این کارگر 50 میلیون ریال باشد، حقوق دریافتی وی چقدر خواهد بود؟

کارکرد موثر    16=3-1+11-29

مقدار محاسباتی حقوق = کارکرد موثر

حقوق محاسباتی دریافتی = حقوق یک روز * کارکرد موثر

مقدار دریافتی یا مقدار محاسباتی دریافتی  26666667=~ 16*

 

مقدار محاسباتی حقوق چیست؟
مقدار محاسباتی حقوق یعنی مقدار حقوقی که بر اساس مقدار کارکرد موثر دریافت می شود .

انواع حقوق
دولت در قانون 4 نوع حقوق مشخص برای کارگر مفروض دانسته که این حقوق ها عبارتند از : حقوق پایه (مزد شغل)، حق مسکن، بن کارگری و حق اولاد. وزارت کار و تامین اجتماعی بر اساس ضریب تورمی و شرایط اجتماعی هر ساله برای این حقوق ها یک حداقلی را مشخص میکنند، باید توجه داشت که قانون هیچ سقفی را برای حقوق مشخص نکرده ولی حداقل هایی برای آن متصور شده که نمی توان از آنها عدول کرد .

انواع حقوق یا آیتم های حقوقی :
آیتم های حقوقی ، به مواردی گفته میشه که از طریق قوانین به حقوق وارد شده و یا به توسط  توافق بین کارگر و کارفرما تعریف میشوند .

حقوق پایه(مزد شغل یا حق ثابت)چیست؟ این عدد یک عدد ثابت است که توسط وزارت کار و تامین اجتماعی هر ساله تعیین میشود. و برای 30 روز کاری در نظر گرفته شده است.

 • همه ی کارگران باید از حد اقل حقوق پایه بهره مند باشند
 • کارفرما نمی تواند حقوق کمتری از حقوق پایه با کارگر توافق کند
 • حقوق پایه برای سی روز است

حق مسکن و بن کارگری:
مقدار حق مسکن و بن کارگری توسط دولت هر ساله یک عدد مشخص اعلام میشود و کارفرما ملزم است این حقوق را به کارگر پرداخت کند.
حق اولاد:
حق اولاد برای فرزندان زیر 18 سال و یا بالای 18 سال دارای گواهی اشتغال به تحصیل تعلق میگیرد، مبلغ حق اولاد یک دهم حداقل حقوق اعلامی دولت است.
از انواع دیگر حقوق می توان به حق مسئولیت، حق شیفت، حق غذا، حق ایاب و ذهاب، حق سرپرستی و … اشاره کرد که این حقوق به صورت قراردادی و توافقی بین کارگر و کارفرما منعقد میشود.

تمامی حقوق پرداختی توافقی بین کارگر و کارفرما با فرمول زیر به دست می آید :

 

 

یعنی تمام آیتم های توافقی حکم کارگزینی بر اساس فرمول بالا بدست می آیند.

حکم کارگزینی یا قرداداد کار چیست ؟

حکم یا قرارداد رسمی بین کارگر و کارفرماست که در بدو استخدام با مفاد مختلف و با شرح انواع حقوق صادر میشود .

توجه : مبلغ محاسباتی بن کارگری ، حق مسکن و حق اولاد به نسبت کارکرد استاندارد ماه محاسبه میشوند، یعنی در 6 ماهه اول سال 31 ، 5 ماه بعدی 30 و اسفند ماه 19 روزه محاسبه میشود .

 

حقوق و دستمزد ازجمله مباحث مهم در حسابداری می باشد، که تمام کسب و کارها درگیر آن می باشند. تسلط کامل بر محاسبه حقوق و مزایا می تواند شانس استخدام یک حسابدار را افزایش دهد. با توجه به هزینه های بالای دوره های آموزش حقوق و دستمزد ما این فرصت را فراهم کرده ایم که تمام افراد با انگیزه و علاقمند، بتوانند به صورت رایگان در دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد شرکت کنند. پس عجله کنید و تا ظرفیت کلاس ها تموم نشده برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد اقدام کنید.

آموزش رایگان حقوق و دستمزد در یک نگاه

محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل در سیستم حقوق و دستمزد با این که میزان زیادی از زمان حسابدار را به خود اختصاص می دهد، جزء مهم ترین محاسبات در واحد مالی هر سازمان می باشد. حقوق و دستمزد از جمله مباحثی می باشد که همیشه مطرح می شود و به منظور جلوگیری از ضایع شدن حقوق کارمندان و کارگران، قوانین ویژه ای برای محاسبه حقوق و دستمزد توسط اداره کار تنظیم شده است.

با توجه به تاثیر بسیار زیاد محاسبه دقیق و پرداخت به موقع حقوق و دستمزد در رابطه بین کارفرما و کارگر، حسابداران باید با دقت فراوان نسبت به محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل اقدام نمایند. اگر شما هم حسابدار هستید اما تجربه کافی در محاسبه حقوق و دستمزد ندارید، تا فرصت باقیست و ظرفیت تکمیل نشده است، در دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد به صورت رایگان ثبت نام کنید. در این دوره مباحث حقوق و دستمزد همراه با مثال های کاربردی به صورت کامل آموزش داده می شود.

دوره جامع آموزش حقوق و دستمزد ایران گیگ مناسب چه کسانی است؟

ثبت نام در ددوره جامع آموزش حقوق و دستمزد برای همه افراد امکان پذیر است. اما ما پیشنهاد می نماییم بیشتر، افرادی که علاقمند به ورود به بازارکار حسابداری حقوق و دستمزد هستند در این دوره شرکت کنند. زیرا این افراد با شرکت در این دوره به سطح مناسبی از حسابداری حقوق و دستمزد رسیده و می توانند راحت تر وارد بازار کار شوند.

فیلم کامل آموزش حقوق و دستمزد
آموزش حقوق و دستمزد pdf
دوره حقوق و دستمزد همکاران سیستم
آموزش حقوق و دستمزد راهکاران سیستم pdf
آموزش حسابداری حقوق و دستمزد pdf
آموزش کامل حقوق و دستمزد
دوره آموزش حقوق و دستمزد
دوره حسابداری حقوق و دستمزد

در حالت کلی دوره آموزش رایگان حسابداری حقوق و دستمزد مناسب افراد زیر می باشد:

علاقمندان به حسابداری حقوق و دستمزد
فارغ التحصیلان رشته حسابداری
حسابدارانی که قصد افزایش اطلاعات حسابداری خود را دارند.
افرادی که با حسابداری آشنایی دارند و می خواهند اطلاعات خود را تکمیل کنند.
افرادی که علاقمند به ورود به بازار کار حسابداری حقوق و دستمزد هستند.
چرا باید در دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد شرکت کنم؟
شاید بپرسید اصلا چه دلیلی دارد که من در این دوره شرکت کنم؟ در پاسخ به این پرسش باید به شما بگوییم که حسابداری حقوق و دستمزد جزء مفاهیم اساسی و پایه در هر سازمان می باشد و حسابداران باید به اصول محاسبه حقوق و دستمزد مسلط باشند.

می توانیم مهم ترین دلایل برای شرکت در دوره حسابداری حقوق و دستمزد را به صورت زیر دسته بندی کنیم:

شما فارغ التحصیل رشته حسابداری هستید، اما با قوانین حقوق و دستمزد ویژه بازار کار آشنایی ندارید.
شما مشغول به کار هستید، اما احساس می کنید که هنوز دانش کافی برای ادامه کار خود را ندارید و به منبعی برای تکمیل دانش خود نیاز دارید.
دوست دارید وارد بازار کار حسابداری حقوق و دستمزد شوید اما هنوز نمی دانید از کجا شروع کنید.
علاقمند به کسب اطلاعات کامل درباره حسابداری حقوق و دستمزد هستید.

ما در وب سایت ایران گیگ تمام تلاش خود را می کنیم تا با ارائه بهترین آموزش ها به صورت رایگان در خدمت دوستان و حسابداران عزیز باشیم . این پست به صورت روزانه آپدیت می شود و بهترین دوره ی آموزشی حقوق و دستمزد را در این وب سایت خواهید دید .

آموزش حقوق و دستمزد 1401

در این دوره آموزشی به آموزش حقوق و دستمزد سال 1401 و به ویژه آموزش حقوق و دستمزد 1401 خواهیم پرداخت

آموزش حقوق و دستمزد pdf

در راستای این آموزش ما با ارائه یک pdf  به صورت رایگان به آموزش حقوق و دستمزد خواهیم پرداخت .

آموزش حقوق و دستمزد در اکسل pdf

همچنین آموزش حقوق و دستمزد در اکسل pdf نیز ارائه می گردد،

فیلم کامل آموزش حقوق و دستمزد

پکیج آموزش حقوق و دستمزد

کانال تلگرام آموزش حقوق و دستمزد

آموزش حقوق و دستمزد 1401

آموزش گام به گام محاسبه حقوق و دستمزد

صفر تا صد حقوق و دستمزد pdf

 

نظر شما !!
 1. سعید رضایی

  موفق باشید جلسه ی اول رو نگاه کردم واقعا فوق العاده بود، بیان صریح و دوستانه و بی تکلف استاد هم خیلی خوبه. اگر کاری از دستم بر بیاد برای دوره بگید تا انجام بدم و بتونم تو این دوره ها من هم قدمی بر داشته باشم .

 2. رضا حسنی

  آموزش حقوق و دستمزد واقعا فوق العاده است خدا خیر بده به شما و همکارانتان که در این گرونی به فکر مردم هستید و رایگان اموزش میدید .

 3. المیرا بابایی

  سلام ببخشید این جلسات همون جلسات کلاس توی توئیچ هستش ؟ اخه توی توئیچ ما جلسه ی سوم رو هم گذرونیدم و در مورد بیمه و مالیات صحبت کردید ولی توی این صفحه فقط جلسه ی یک رو گذاشتید و خبری از جلسات دوم و سوم نیست.لطفا راهنمایی میکنید؟

  • نرم افزار حسابداری ایران گیگ

   با سلام، بله جلسات در توئیچ مقداری جلوتر برگزار میشه و تا دوستان تدوینگر جلسات برگزار شده رو تدوین و آپلود کنند مقداری زمان میبره . جلسه ی دوم آموزش حقوق و دستمزد امروز انتشار پیدا میکنه و جلسه ی سوم احتمالا دو روز بعد از جلسه ی اول منتشر میشه . امید وارم که دوره ی خوبی از آب در بیاد و دوستان بتونن بهترین استفاده رو از دوره ببرند .